Dziś jest , r.
giweather joomla module

Informujemy, że w dniach 21 i 22 sierpnia będzie prowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Jonkowo.

Wypalanie traw szkodzi - od lat alarmują ekolodzy, naukowcy, strażacy, a mimo to wiosną i jesienią każdego roku słyszymy o licznych pożarach łąk, pastwisk, nieużytków i trzcinowisk, które zostały świadomie wywołane przez ludzi. W 2017 r. odnotowano ponad 38 tysięcy takich wypadków, a od początku tego roku - już kilkanaście tysięcy. Mimo licznych ostrzeżeń osoby wypalające trawy wydają się nieświadome szkód, które wyrządzają przyrodzie i zagrożenia jakie sprowadzają na ludzi.

Drodzy mieszkańcy, w związku z licznymi porzuceniami śmieci nieprzeznaczonych do segregacji, głównie materiałów budowlanych i opon przy pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów informuje się, że pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów ustawione w tzw. „gniazda” przeznaczone są jedynie do odbioru odpadów selektywnie zebranych. 

Informujemy, że w dniach 28.02 i 01.03 prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Jonkowo.

W związku z ogłoszonym konkursem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na dofinansowanie działań unieszkodliwienia odpadów i wyrobów zawierających azbest informuję, że od dnia 12.02.2018 r. do dnia 12.03.2018 r. Urząd Gminy w Jonkowie będzie przyjmował Państwa wnioski o dotację na ten cel.

Marszałek Województwa Warmińśko-Mazurskiego ogłasza V edycję konkursu o nagrodę im. Janiny Wengris za wspieranie postaw proekologicznych.