Dziś jest , r.
giweather joomla module

W dniu 19 kwietnia 2018 r. dziewczęta z kl. IV i V SP Wrzesina, tj. Wiktoria Dąbrowska, Andżelika Sobolewska i Wiktoria Sczerbal miały doskonałą okazję żeby „pobujać w obłokach” i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Tego popołudnia dziewczęta pod opieką nauczycieli: Henryka Kity i Rafała Zasańskiego oraz pilota, pana Bronka Ślężaka odbyły rejs samolotem treningowym nad Wrzesiną i rodzinnymi miejscowościami. Była to nagroda w międzyszkolnym konkursie plastycznym „O Warmio moja miła”, w którym zespół z SP Wrzesina zajął pierwsze miejsce.

„Nigdy wcześniej nie leciałem samolotem, ale bardzo mi się podobało” – relacjonowała przelot Andżelika Sobolewska. „Najlepiej wspominam jak byliśmy wysoko nad domami, a samolot przechylał się z jednej strony na drugą” – skomentowała Wiktoria Szczerbal, po chwili dodając – „Następnym razem chciałabym wyskoczyć na spadochronie”. Wiktoria Dąbrowska przyznała, że już latała samolotem – tyle, że dużym, pasażerskim. Lot widokowy zrobił na niej większe wrażenie – „Dookoła było wszystko widać” – podkreśliła wysiadając z samolotu.

Podczas przelotu p. Rafał wykonał serię zdjęć lotniczych Wrzesiny oraz budynku szkoły, które wykorzystamy w różnego rodzaju publikacjach i materiałach promocyjnych naszej placówki.

Lot widokowy został ufundowany przez p. Bogusława Półtoraka – właściciela firmy Calipso.

GALERIA ZDJĘĆ >>