Dziś jest , r.
giweather joomla module

Wychodząc naprzeciw nowym trendom w edukacji oraz potrzebom i oczekiwaniom naszych uczniów Szkoła Podstawowa we Wrzesinie raz drugi zorganizowała Biwak Edukacyjny.

Podczas wspaniałej zabawy na powietrzu i korytarzu szkolnym wspólnie z uczniami wykorzystywaliśmy narzędzia matematyki w życiu codziennym, a także kształciliśmy myślenie matematyczne. Nasi uczniowie podczas piątkowego popołudnia mogli "bez użycia komputera" zamienić sie w młodych programistów. Stosując się do ustalonych zasad i reguł, odkrywali własności matematyczne oraz kształtowali orientacje przestrzenną.

Ponownie, działania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pokazały, że umiejętności  kształcenia ogólnego szkoły, można osiągać "wychodząc z ławek" i "sal lekcyjnych", a  uczenie się   może przynosić wiele radości i zadowolenia. 

Anna Wasielewska - dyrektor szkoły

 

Kodowanie na dywanie

Kodowanie najczęściej kojarzy się nam ze skomplikowanym procesem matematycznym, który jest domeną informatyków i naukowców. Tymczasem okazuje się, że owo z pozoru trudne zjawisko może być świetną zabawą, która pozwala naszym dzieciom niepostrzeżenie doskonalić podstawowe umiejętności matematyczne.

20180429 02Przekonać o tym swoich uczniów postanowiły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej we Wrzesinie, które w dniach 20-21 kwietnia 2018r. zorganizowały biwak edukacyjny pod hasłem „Kodowanie na dywanie” . 27 uczniów z klas 0-III  uczestniczyło w doskonałej zabawie, której początek miał miejsce na szkolnym podwórku punktualnie o 17.00. Najpierw dzieci zostały podzielone na dwie grupy, które wyruszyły w kierunku wyznaczonego na profesjonalnej mapy topograficznej Wrzesiny celu. Na trasie uczestnicy mieli wykonać trzy zakodowane zadania, a jej koniec uświetniony został niezwykłą niespodzianką. W pobliżu placu zabaw we Wrzesinie na biwakowiczów czekało trzech policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z psami tropiącymi. Policjanci pokazali trening tych wspaniałych zwierząt, opowiedzieli o ich roli w policji, a także zaprezentowali, jak powinniśmy zachować się sytuacji zagrożenia ze strony psa.  Po pokazie był czas na rozmowy, pytania, prezenty od pana Mariusza Zielińskiego – rodzica jednej z uczennic i przyjaciela naszej szkoły, zabawy na placu zabaw i ognisko.Ok. godz. 20.00 zmęczeni i szczęśliwi uczniowie wrócili do szkoły, która nieoczekiwanie na ten wieczór zamieniła się w pole biwakowe. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach rozwijających logiczne myślenie z wykorzystaniem map Mistrzów Kodowania firmy Edu-Sense. Okazało się, że matematyka może być przyjemną formą spędzania wolnego czasu.Po aktywności umysłowej dzieci wzięły udział w dyskotece, po której przyszedł czas na relaks i odpoczynek. Przed zaśnięciem dzieci przy blasku świec usłyszały  historię Muminków.

Kolejny dzień przyniósł na rozgrzewkę sportowe zmagania na szkolnym boisku. Około 8.30 wszyscy zmęczeni, zadowoleni, wyposażeni w nowe umiejętności i zacięcie do zabawy z matematyką i logiką, udali się do swych domów. 

Martyna Burcz

Danuta Glińska

Ewa Kornas

Elżbieta Pieklik

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE WWW SP WRZESINA >>