Wójt gminy Jonkowo informuje, że z dniem 01.12.2016 został powołany pełnomocnik Wójta do spraw organizacji pozarządowych, Izabela Szymczak, tel. kontaktowy 89-670-69-30, pokój nr 4 (parter), e-mail: ngo@jonkowo.pl.

WYKAZ STOWARZYSZEŃ W GMINIE JONKOWO >>

Wójt Gminy Jonkowo zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest zebranie opinii w sprawie projektu rocznego programu współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3, ust. 3 ustawy o działalności pożytki publicznego i o wolontariacie w 2019 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie wraz z partnerami serdecznie zapraszają młodzież szkół średnich do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”.

Konkurs rozpoczął się 3 września br., a jego finał w postaci Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego, będzie miał miejsce 24 października br. podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich POL-ECO SYSTEM. Jego organizatorem są Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, współorganizatorem - Międzynarodowe Targi Poznańskie, a Partnerem - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ideą konkursu i Kongresu (MKK 2018) jest zachęcenie młodzieży szkół średnich do sformułowania swojego punktu widzenia na zmiany klimatyczne oraz oczekiwań względem rządzących w tym zakresie poprzezopracowanie„Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla przyszłości”.

Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieliWFOŚiGW i NFOŚiGW oraz naukowców dokona wstępnej oceny i klasyfikacji zgłoszonych Przesłań, wybierze 10 zespołów szkolnych z całego kraju, które dokonają prezentacji najlepszych Przesłań na szczycie MKK 2018 w Poznaniu w dniu 24 października 2018 r. Prezentacjom towarzyszyć będą wykłady naukowe i debaty na temat wpływu zmian klimatycznych na środowisko przyrodnicze. Dla najlepszych Przesłań przewidywane są nagrody finansowe przekazane na rzecz szkoły. „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości” może przybrać dowolną formę: przemówienia, prezentacji, plakatu, filmu etc. Liczymy na kreatywność i pomysłowość uczestników Konkursu.

Przedsięwzięcie objęte zostało honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Patronem medialnym jest Radio Poznań S.A. oraz TVP3 Poznań.

W załączeniu przesyłam Regulamin Konkursu oraz Kartę Zgłoszenia, którą młodzież powinna jeśli chce brać udział w konkursie, odesłać do dnia 28 września br. na adres: l.janiszewska@wfosigw.olsztyn.pl

Serdecznie zapraszamy!

pdf REGULAMIN KONKURSU

pdf FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

20180904

Dodatkowe informacje: Beata Kowalska, kierownik zespołu informacji i promocji WFOŚiGW w Olsztynie 609 460 973 b.kowalska@wfosigw.olsztyn.pl

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach Aikido.

Wielkimi krokami zbliża się Europejski Tydzień Sportu. Pozostały równo dwa miesiące do rozpoczęcia najaktywniejszego tygodnia w roku!

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w przeglądzie pt.: Dziedzictwo kulturowe a rozwój obszarów wiejskich.

Fundacja Fundusz Współpracy wspólnie z Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich realizuje na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów projekt pt. "Organizacje wiejskie w procesie stanowienia prawa".

Prezentujemy wyniki I Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych w roku 2018 w Gminie Jonkowo.

Komisja konkursowa opiniująca oferty w ramach otwartego konkursu ofert na 2018 r. w Gminie Jonkowo zakończyła prace.

Informujemy, że zarządzeniem wójta z dn. 14 marca 2018 r. została powołana Komisja Konkursowa celem opiniowania ofert na realizację zadań publicznych złożonych w otwartych konkursach ofert na rok 2018.

Wójt Gminy Jonkowo zaprasza do zgłaszania przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert.

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła X edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.